Dofinansowanie do fotowoltaiki 2023. Wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie!

Rosnące opłaty za energię elektryczną sprawiają, że coraz częściej rozważamy założenie własnej instalacji fotowoltaicznej, która zaspokoi potrzeby energetyczne naszego domu, firmy lub gospodarstwa. Bywa jednak tak, że przeszkodą w zrealizowaniu inwestycji jest brak dostatecznej ilości środków finansowych.

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2023. Wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie!

Z pomocą przychodzą dostępne pożyczki i dotacje do fotowoltaiki, dzięki którym można liczyć na uzyskanie dopłaty.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych - z jakiego programu mogę skorzystać?

Jednym z korzystnych i wartych rozważenia rozwiązań jest skorzystanie z programu organizowanego przez Fundację Rozwoju Śląska. Dotacja nosi nazwę “Preferencyjne pożyczki na efektywność energetyczną” i jest skierowana do przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy posiadają siedzibę swojej firmy na terenie województwa opolskiego i tutaj też zechcą zrealizować zakładany projekt. Zalet programu jest wiele, a wśród nich między innymi możliwość uzyskania dużej dopłaty do fotowoltaiki (maksymalna kwota pożyczki to 1 200 000 złotych), stałe oprocentowanie w wysokości 0% i możliwość dostosowania okresu spłaty pod własne potrzeby (z zastrzeżeniem, że maksymalny okres spłaty to 96 miesięcy). Warto również dodać, że za udzielenie pożyczki nie są udzielane żadne opłaty.

Dofinansowanie fotowoltaiki w 2023 roku - program "mój prąd 5.0".

Program, który od dłuższego czasu cieszy się bardzo dużym, jak nie ogromnym zainteresowaniem. W ramach niego potencjalny prosument może otrzymać nawet 58 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, kolektorów słonecznych, pompy ciepła czy systemu zarządzania energią HEMS. Nabór wniosków jest prowadzony do 22 grudnia bieżącego roku lub do wyczerpania środków dostępnych w programie. Jeśli chciałbyś/ chciałabyś skorzystać z powyższego dofinansowania, ale potrzebujesz pomocy związanej z dokumentacją, skontaktuj się z nami!

Dopłata do instalacji fotowoltaicznej w formie pożyczki - Bank Gospodarstwa Krajowego. Fotowoltaika dla przedsiębiorstw.

Opcją, którą również warto wziąć pod uwagę chcąc zainwestować w instalację fotowoltaiczną są pożyczki udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dotacje są przeznaczone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Warunkiem uzyskania środków finansowych jest pozytywnie zweryfikowany audyt energetyczny i posiadanie firmy (lub jej oddziału) w województwie opolskim. Pożyczki udzielane są na warunkach rynkowych bądź korzystniejszych, a oprocentowanie rozpoczyna się od 0% w skali roku. Decydując się na tę dotację można liczyć na okres spłaty wynoszący do 8 lat.


Green Union