Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Zakładanie instalacji w 2023 roku

Wzrost efektywności i dostępności paneli fotowoltaicznych sprawiły, że stały się one jeszcze atrakcyjniejszym rozwiązaniem dla wielu osób i firm.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Zakładanie instalacji w 2023 roku

Ilość urządzeń i produktów obecnych na rynku z pewnością niesie za sobą wiele zalet, jednak ma też jedną wadę - coraz trudniej o podjęcie właściwej decyzji na temat tego, jakie panele fotowoltaiczne wybrać i które z nich będą najlepszym rozwiązaniem. Poniżej podpowiadamy, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przed przystąpieniem do inwestycji w urządzenia dostarczające czystą energię.


 1. Cechy dobrych paneli fotowoltaicznych

 2. Panele fotowoltaiczne Glass-Glass

 3. Wydajność urządzeń

 4. Zastosowanie i zalety produktu

 5. Pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań Cechy dobrych paneli fotowoltaicznych


  Decyzja o wyborze odpowiednich modułów fotowoltaicznych powinna zostać oparta o szereg uniwersalnych czynników. Pierwszym z nich jest wytrzymałość produktu, która to świadczy o jego jakości. Warto pamiętać, że założona instalacja fotowoltaiczna będzie narażona na panujące warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, silne nasłonecznienie czy grad. W tym przypadku szczególnie warto skupić swoją uwagę na gwarancji udzielonej przez producenta - im dłuższa, tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z wartościowym i dobrej jakości produktem (obecnie na rynku dostępne są panele objęte nawet 30-letnią gwarancją). Kolejną, istotną cechą jest wydajność, która informuje nas o tym, ile energii i w jakim okresie czasu jesteśmy w stanie wyprodukować za pomocą danego modelu paneli fotowoltaicznych. Całokształt powinien odzwierciedlać stosunek jakości do ceny.


  Panele fotowoltaiczne Glass - Glass


  Chcąc wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne warto zasugerować się także nowymi technologiami i trendami panującymi na rynku odnawialnych źródeł energii. Sporo uwagi przykuwają obecnie moduły Glass-Glass działające w technologii N-Type, których wiodącym producentem jest firma Jolywood. Produkty te wyróżniają się przede wszystkim dwustronnością modułu, co pozwala na produkcję energii elektrycznej zarówno z bezpośredniego, jak i rozproszonego oddziaływania promieni słonecznych. Dzięki pracy z obu stron instalacja jest w stanie wytworzyć więcej energii w znacznie krótszym czasie, niż tradycyjne, jednostronne panele.

  Wydajność urządzeń

  Wysoką wydajność dwustronnych paneli fotowoltaicznych typu Glass-Glass zapewnia m.in. technologia PERC, która odpowiada za zwiększenie absorpcji światła. Skuteczna praca urządzeń związana jest również z ich budową i wykorzystaniem innych surowców - obie strony paneli pokryte są szkłem hartowanym. Tylnia warstwa paneli nie zawiera folii ochronnej (backsheet), co również znacząco wpływa na zintensyfikowanie produkowanej energii. 

  Panele Glass-Glass - zastosowanie i zalety produktu


  Panele fotowoltaiczne typu Glass-Glass będą korzystnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które myślą o założeniu instalacji na gruncie, jak i na dachu. W pierwszym przypadku dodatkowym atutem jest wspomniany już efekt bifacjany uzyskiwany dzięki obustronnemu działaniu produktów. Dlaczego jeszcze warto postawić właśnie na to rozwiązanie?


  Zalety produktu: 


  • wysoka żywotność 

  • odporność na obciążenie i pęknięcia spowodowane różnymi warunkami atmosferycznymi (śnieg, grad). 

  • wysoka wydajność 

  • długi okres gwarancji

  • Zerowy efekt PID/LID


  Pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań. Współpraca z zespołem Green Union


  Wybór odpowiednich paneli fotowoltaicznych i podzespołów bywa trudny nawet po próbie zaznajomienia się z tematem, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się ze specjalistami działającymi w branży. Wybierając współpracę z naszym zespołem masz gwarancję, że zaproponujemy Ci kilka rozwiązań opartych o różnego rodzaju produkty, które będą dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu. Możesz się z nami skontaktować za pomocą dogodnej dla Ciebie formy - telefonicznie, poprzez wiadomość e-mail, formularz dostępny na stronie internetowej lub pisząc do nas na naszych profilach dostępnych w social mediach. Jesteśmy przekonani, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Zapraszamy! 


Green Union