Fotowoltaika do 150 kW bez pozwolenia na budowę - sprawdź szczegóły!

Nawet do 150 kWp bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę - taką nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii przyjął w ostatnim czasie polski rząd. To dobra informacja przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zdecydowali się na zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną.

Fotowoltaika do 150 kW bez pozwolenia na budowę - sprawdź szczegóły!

Jak dotąd obowiązujące regulacje pozwalały na zwolnienie z pozwolenia właścicieli firm decydujących się na mikroinstalację do 50 KWp. W przypadku wyboru większej instalacji przedsiębiorca był zobowiązany do uzyskania niezbędnych zgód i uprawnień, które z jednej strony generowały dodatkowe koszty, z drugiej - znacznie opóźniały proces realizacji inwestycji. 

Dlaczego zatwierdzono modyfikacje w obowiązujących przepisach? 

Wprowadzone zmiany to efekt wymogów nałożonych przez Unię Europejską, które mają skłonić kraje partnerskie do szybszej transformacji energetycznej i zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w produkcji prądu. 

Jakie są zalety zmian? 

Nowelizacja ustawy umożliwia przedsiębiorcom inwestowanie w czystą energię bez obaw o konieczność załatwienia złożonej dokumentacji, a co za tym idzie - proces ten staje się znacznie mniej skomplikowany i czasochłonny. Co więcej, patrząc w perspektywie przyszłości, zmiana przepisów może usprawnić redukcję emisji gazów cieplarnianych i tym samym poprawić jakość powietrza, którym oddychamy. 

Czy Twoja firma na tym skorzysta? 

Omawiana zmiana w przepisach z pewnością stanowi korzyść dla właścicieli firm, którzy jak dotąd nie zdecydowali o inwestycji w panele fotowoltaiczne. Instalacja o mocy przekraczającej 100 kWp generuje znacznie większą ilość energii elektrycznej, a to z kolei równa się z oszczędnościami na rachunkach za prąd i szybszemu zwrotowi kosztów poniesionych za inwestycje. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i interesuje Cię montaż fotowoltaiki lub rozszerzenie Twojej instalacji do 150 kWp bez pozwolenia na budowę, skontaktuj się z nami! Nasz zespół odpowie na wszelkie pytania i doradzi rozwiązanie, które będzie skrojone na miarę Twoich potrzeb.


Green Union