Blog

Blog

Bądź na bieżąco

Jak rozliczana jest fotowoltaika w 2024 roku? Nowe zasady dla prosumentów 29 maja 2024

Jak rozliczana jest fotowoltaika w 2024 roku? Nowe zasady dla prosumentów

Zarówno obecni prosumenci, jak i osoby zainteresowane założeniem własnej instalacji fotowoltaicznej powinni zapoznać się ze zmianami w systemie rozliczania, które wejdą w życie już 1 lipca 2024 roku. Chodzi o wprowadzenie taryfy dynamicznej, która ma uwzględniać zmienność cen energii elektrycznej w ciągu dnia.

Aktualne dofinansowanie do fotowoltaiki dla rolników. Sprawdź szczegóły! 16 lutego 2024

Aktualne dofinansowanie do fotowoltaiki dla rolników. Sprawdź szczegóły!

Nawet do 200 tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać rolnicy, którzy wezmą udział w trwającym programie “Inwestycje w gospodarstwach rolnych w zakresie OZE i poprawy efektywności energetycznej". Celem inicjatywy jest między innymi zmniejszenie negatywnego wpływu działalności rolniczej na środowisko.

Fotowoltaika off-grid. Czy to się opłaca? 22 grudnia 2023

Fotowoltaika off-grid. Czy to się opłaca?

Osoby, które myślą nad założeniem własnej instalacji fotowoltaicznej i poszukują najlepszego rozwiązania dla swojego domu, coraz częściej mogą spotkać się z terminem “off-grid”.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Zakładanie instalacji w 2023 roku 9 listopada 2023

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Zakładanie instalacji w 2023 roku

Wzrost efektywności i dostępności paneli fotowoltaicznych sprawiły, że stały się one jeszcze atrakcyjniejszym rozwiązaniem dla wielu osób i firm.

Magazynowanie energii z urządzeniami Victron Energy i Fronius. Nowa realizacja zespołu Green Union 31 października 2023

Magazynowanie energii z urządzeniami Victron Energy i Fronius. Nowa realizacja zespołu Green Union

Magazynowanie energii to drugi - zaraz po projektowaniu i montowaniu instalacji fotowoltaicznych - segment, na którym szczególnie skupiamy swoją uwagę. Dlatego też cieszy nas fakt, że właśnie nad tego typu projektem mogliśmy pracować przez ostatnie tygodnie.

Promocja na urządzenia marki Victron Energy. Sprawdź szczegóły! 5 października 2023

Promocja na urządzenia marki Victron Energy. Sprawdź szczegóły!

Z początkiem października ruszyła promocja na trójfazowy i jednofazowy system magazynowania energii ESS, który umożliwia przechowywanie pozyskanej energii w ciągu dnia i wykorzystanie jej w momencie szczególnego zapotrzebowania.

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2023. Wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie! 25 września 2023

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2023. Wybierz najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie!

Rosnące opłaty za energię elektryczną sprawiają, że coraz częściej rozważamy założenie własnej instalacji fotowoltaicznej, która zaspokoi potrzeby energetyczne naszego domu, firmy lub gospodarstwa. Bywa jednak tak, że przeszkodą w zrealizowaniu inwestycji jest brak dostatecznej ilości środków finansowych.

Kiedy najlepiej korzystać z prądu? Poznaj nowe funkcje aplikacji Energetyczny Kompas 4 września 2023

Kiedy najlepiej korzystać z prądu? Poznaj nowe funkcje aplikacji Energetyczny Kompas

Można korzystać już z ulepszonej wersji aplikacji Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Pojawiło się w niej sporo udogodnień dla użytkowników, a wśród nich między innymi możliwość ustawiania określonych powiadomień i otrzymywania danych związanych z zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

Fotowoltaika bije kolejne rekordy. W lipcu instalacje wyprodukowały więcej energii niż przez cały 2020 rok! 11 sierpnia 2023

Fotowoltaika bije kolejne rekordy. W lipcu instalacje wyprodukowały więcej energii niż przez cały 2020 rok!

Lipiec okazał się rekordowy pod względem wyprodukowanej energii elektrycznej przez instalacje fotowoltaiczne. W ciągu miesiąca panele na terenie całego kraju wygenerowały 1,94 TWh energii elektrycznej, co stanowi wzrost o 46,8% w stosunku do lipca ubiegłego roku. Ale to nie jedyny rekord, jaki padł w ostatnim czasie.

Fotowoltaika do 150 kW bez pozwolenia na budowę - sprawdź szczegóły! 31 lipca 2023

Fotowoltaika do 150 kW bez pozwolenia na budowę - sprawdź szczegóły!

Nawet do 150 kWp bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę - taką nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii przyjął w ostatnim czasie polski rząd. To dobra informacja przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zdecydowali się na zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną.

Skorzystaj z dofinansowania 14 lipca 2023

Skorzystaj z dofinansowania "Mój Prąd 5.0"

Nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych dofinansowania mogą otrzymać właściciele domów jednorodzinnych, którzy wezmą udział w programie “Mój Prąd 5.0”. Pieniądze można wykorzystać między innymi na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy magazynu energii.

Autonomiczne Systemy OFF-GRID ESS VICTRON ENERGY 23 marca 2023

Autonomiczne Systemy OFF-GRID ESS VICTRON ENERGY

Czy chciałbyś, aby Twoja instalacja fotowoltaiczna pracowała pomimo braku zasilania z sieci? Z systemem firmy VICTRON ENERGY jest to możliwe. Możesz stworzyć swoją własną energetyczną "wyspę"

blog
Green Union